Ile zarabia informatyk, programista, grafik komputerowy? Jedną z najbardziej przyszłościowych branż 2012 roku jest branża IT, dzięki m.in. jej dynamicznemu rozwojowi i powstawaniu dużej ilości nowych miejsc pracy. Także zarobki w zawodach, które branża ta obejmuje są atrakcyjne.

Ile zarabia informatyk, programista, grafik komputerowy?

Jedną z najbardziej przyszłościowych branż 2012 roku jest branża IT, dzięki m.in. jej dynamicznemu rozwojowi i powstawaniu dużej ilości nowych miejsc pracy. Także zarobki w zawodach, które branża ta obejmuje są atrakcyjne.

Zawodów związanych z komputerami oraz Internetem jest sporo. Każdy z nich wymaga nie tylko solidnego wykształcenia, ale także ciągłego zdobywania nowych doświadczeń i doszkalania się. W branży jak ta wszystko zmienia się w zawrotnym tempie. Technologia rozwija się ciągle i ponosi za sobą wciąż nowe funkcje i rozwiązania informatyczne. Praca z nimi związana nie należy wiec do łatwych. Czy zarobki rekompensują trud?

Ile zarabia informatyk?

W dzisiejszych czasach nie da się chyba znaleźć firmy, w której nie byłoby komputera. Urządzenia te ułatwiają pracę i właściwie trudno wyobrazić sobie ich brak. Dlatego też tak duże jest zapotrzebowanie na informatyków. Mają oni, mówiąc kolokwialnie, pełne ręce roboty. Ich wynagrodzenia również są okazałe. Obecnie informatycy zarabiają bowiem od 4300 – 6800 zł. miesięcznie. Są to jednak kwoty uśrednione. W niektórych firmach w większych miastach informatyk zarobić może nawet do 7500 zł.

Ile zarabia programista?

W branży IT funkcjonuje wiele różnorodnych specjalizacji. Jedną z najpopularniejszych jest programowanie. Osoby tym się zajmujące odpowiedzialne są za tworzenia programów komputerowych, które ułatwiać mają pracę i życie. Najczęściej pomagają na przykład w przeliczaniu wielu kolumn liczbowych, mogą także obrabiać zdjęcia itp. Nie tylko w przedsiębiorstwach, ale przede wszystkim w każdym domu znaleźć można efekty pracy programistów. A ich wynagrodzenia zawierają się w przedziale 3500 - 4600 zł.

Ile zarabia grafik komputerowy?

Dużą popularnością wśród zawodów branży informatycznej cieszy się również grafik komputerowy. Z przygotowanymi przez niego grafikami i obrazami stykamy się na co dzień. Na przykład surfując po Internecie, a nawet przeglądając gazety lub broszury reklamowe. Choć wiele firm zatrudnia na stałę grafików, najchętniej pracują oni jako freelancerzy. Dzięki temu mogą zajmować się różnorodnymi projektami, które dają im coraz to nowe doświadczenia. Jeśli zaś chodzi o pieniądze, to grafik komputerowy zarobić może 3600 – 5700 zł. miesięcznie.

Ile zarabia administrator stron internetowych?

Obecnie, gdy wiele form działalności przeniosło się do wirtualnego świata, bardzo duże zapotrzebowanie jest na administratorów stron www. Zajmują się oni treściami na nich zawartymi. Natomiast na takich, które dopuszczają udział internautów w tworzeniu zawartości pilnują, by komentarze nie naruszały prawa oraz dóbr osobistych. Zarobki administratorów to ok. 2700 – 3200 zł. miesięcznie.

Data dodania: 25-04-2012

źródło: http://www.kluczdokariery.pl/zarobki/zarobki-w-branzach/ile-zarabia-sie-w-branzy-it/art,1,ile-zarabia-informatyk-programista-grafik-komputerowy.html