Zapraszamy na wystawę naszej studentki Klaudii Hańderek w Black Woolf.

30 września - 14 października 2021

Księgarnia Black Woolf
3 Maja 25
40-097 Katowice

Jak pisze o sobie autorka:

"W swojej twórczości skupiam się głównie na grafice warsztatowej, na co dzień studiuję projektowanie graficzne, a w wolnym czasie rozwijam warsztat w domowej pracowni i matkuję trzem kotom.
Nietrudno zauważyć, że w wielu moich pracach pojawiają się oczy, to one są dla mnie inspiracją, wywlekają na światło dzienne wszystko, co w środku. Czuły obserwator znajdzie w nich kłamstwo, przyciąganie, wzruszenie, magnetyzm i cały wachlarz emocji, o których oduczyliśmy, lub wręcz przeciwnie — nie nauczyliśmy się mówić (...)

W obecnym świecie — wirtualnym, fikcyjnym, często bardzo złudnym wszystko można skrzętnie ukryć, sfingować, zamaskować. Nie trzeba słów, by te dwa tajemnicze zwierciadła nas demaskowały.
Najczęściej tworzę za pomocą dłuta i prasy, linoryt to technika, do której nie jest potrzebna żadna technologia cyfrowa. Spędzanie całych dni i wieczorów z dłutem wycisza, uspokaja, pozwala przyjrzeć się sobie, a introspekcja jest czymś, na co zapominamy wydzielić w naszych napiętych harmonogramach czas. W swojej przyszłej twórczości chciałabym skupić się na przeniesieniu i rozpropagowaniu tej właśnie techniki w przemyśle wydawniczym, w którym zdecydowanie mi jej brakuje.
Stąd właśnie seria 3 prac zaprojektowanych na okładki książek Witolda Gombrowicza, który co jak co, obserwatorem siebie i społeczeństwa był jednym z najwybitniejszych.

Prywatnie jestem kinomanką, kocham gotować, podróżować domami na kółkach i czytać książki."

wystawa k handerek